Escola de Tennis

Escola de Tennis

L’Escola de Tennis del Club Tennis Figueres té com a objectiu ser un referent d’aquest esport a la nostra província. En els darrers anys, s’ha treballat intensament per oferir el millor projecte esportiu i personal per a tots els nostres alumnes. La filosofia d’ensenyament de l’Escola del Club Tennis Figueres passa per dotar als nostres alumnes de valors que van més enllà de l’èxit esportiu. L’ensenyança del respecte, el companyerisme, la constància, l’entrega i la disciplina, al mateix temps que l’alumne aprèn i gaudeix de l’esport. Ens esforcem per a que la inculcació d’aquests valors sigui plenament efectiva en els entrenaments, trobades o competicions. Paral·lelament, es treballa per aconseguir l’excel·lència tennística en tots els nivells competitius. La forma de treball i desenvolupament dels entrenaments s’adequa a les necessitats i objectius de cadascun dels nostres jugadors/es. L’Equip Tècnic de l’Escola de Tennis està format per professionals qualificats de l’ensenyament del tennis que tenen la passió per transmetre els coneixements i valors de l’esport als alumnes.

INFORMACIÓ I INSCRIPCIONS

972 50 46 91 / 647 91 09 59

Formulari d’inscripció escola de tennis 2024/2025

Atenció al públic: de dilluns a divendres de 17 a 21h i dissabtes de 9:00 a 13:30h

Club Tennis Figueres – Camí de la Bòbila s/n 17771 – Sta. Llogaia d’Àlguema

Diptic Escola de Tennis

Seccions de l’Escola de Tennis

L’Escola  de Tennis es divideix en 5 seccions en funció de l’edat, el nivell i els objectius de l’alumne:

  • Minitennis
  • Base
  • Perfeccionament
  • Competició
  • Alt Rendiment

Mini-tennis.

De 3 a 6 anys. Sessions de 1h. L’objectiu d’aquesta etapa és oferir una activitat esportiva que enriqueixi d’una manera més completa la formació esportiva de l’alumne. Durant el curs es realitzen diferents trobades de minitennis juntament amb els altres clubs de la província.

HORARIS MINITENNIS
DIA HORA
Divendres 18h a 19h
Dissabtes 11h a 12h

Base

7 i 8 anys. Sessions de 1h 30min. Aquesta etapa serveix a l’alumne per preparar-se i fer el salt al tennis de perfeccionament i competició. Participaran en trobades i competicions de base.

HORARIS BASE

DIA

HORA

Dimarts 17:30h a 19h
Dijous 17:30h a 19h
Divendres 17:30h a 19h
Dissabtes 09:30h a 11h

Perfeccionament

A partir de 9 anys. Sessions de 1h 30min. S’ofereix un aprenentatge integral del tennis en tot el seu conjunt. Es busca la progressió tennística de l’alumne en combinació amb el poder gaudir i passar-s’ho bé durant cada entrenament amb independència de l’edat.

Perfeccionament 1: de 9 a 13 anys

Perfeccionament 2: 14 anys o més

HORARIS PERFECCIONAMENT
DIA HORA
Dilluns

Només Perfeccionament 2

18:30h a 20h

Dimarts

Perfeccionament 1 i 2

17:30h a 19h

Dimecres

Només Perfeccionament 2

18:30h a 20h

Dijous

Perfeccionament 1 i 2

17:30h a 19h

Divendres Perfeccionament 1 17:30h a 19h
Perfeccionament 2 19h a 20:30h
Dissabtes

Perfeccionament 1 i 2

09:30h a 11h

Competició i Alt Rendiment

A partir de 9 anys. Grups formats per jugadors/es amb un nivell per la competició, on s’entrenen elsdiferents aspectes tècnics, tàctics, físics i mentals de forma progressiva i sistematitzada amb l’objectiud’aconseguir l’excel·lència tennística. Els divendres i dissabtes matí les sessions seran de 1:30h. El club gestionarà la llicència federativa.

*Per formar part d’aquest grup, serà necessària l’aprovació del Director i del Responsable de Competició-Alt Rendiment.

HORARIS COMPETICIÓ I ALT RENDIMENT
DIA HORA
Dilluns

16h a 18h

18h a 20h

Dimarts

16h a 18:30h

Combinat amb Preparació Física

Dimecres

16h a 18h

17:30h a 20h

Combinat amb Preparació Física

Dijous

16h a 18:30h

Combinat amb Preparació Física

Divendres

16h a 17:30h

19h a 20:30h

 Escola d’adults – NOVETAT 2 DIES!

L’aprenentatge del tennis i la diversió en grup no tenen edat. És per això, que volem donar-vos l’oportunitat d’aprendre aquest esport o bé perfeccionar la vostra tècnica. Sessions d’1h 15MIN en grups reduïts.

HORARIS ESCOLA D’ADULTS
DIA HORA
Dimarts 19h a 20:15h
Dijous 19h a 20:15h

ACOMPANYAMENT SOL·LICITAT EN COMPETICIONS INDIVIDUALS: 40€/dia/ Provincia, 60€/dia/ Catalunya
QUOTA ANUAL FEDERATIVA OBLIGATÒRIA : 72€

Inclou:

  • Llicència anual per la Federació Catalana de Tennis.

  • Matrícula anual club.

  • Assegurança de Cobertura Sanitària per a lesions derivades de l’activitat física.

  • Habilitació per a poder competir en competicions individuals i per equips.

  • Descomptes de la Federació Catalana de Tennis en material esportiu i esdeveniments esportius.

DESCOMPTES EXCLUSIUS!

DESCOMPTE DE 20€ EN LA QUOTA ANUAL FEDERATIVA OBLIGATÒRIA PELS ALUMNES DE L’ESCOLA DE TENNIS 2022/2023 I ALUMNES DEL CAMPUS D’ESTIU 2023.

5% DESCOMPTE AL 2on GERMÀ! *

10% DESCOMPTE AL 3er GERMÀ! *

* Descompte aplicable a la mesualitat al germà d’edat més petita.